Jak to się wszystko zaczęło…

Zaczęło się bardzo dawno temu. W roku … 2008? A może jeszcze wcześniej…

W tym czasie pracowałem jeszcze w BIG4 ale już wiedziałem, że będę opuszczał mury korporacji. Założyłem zatem podatkowy blog (PodwójneOpodatkowanie.pl) a następnie blog dotyczący abolicji podatkowej (Abolicja.info) i za pomocą tych dwóch witryn zarobiłem wystarczająco dużo, aby pokazać swojemu szefowi i całej organizacji ten jeden palec. Odszedłem…

Rafał Chmielewski web.lex

W krótkim czasie po odejściu z korporacji zacząłem otrzymywać zaproszenia do wystąpień w ogólnopolskich mediach. Także sam RPO zwrócił się do mnie o pomoc w wyjaśnieniu pewnych zawiłości, dotyczących podwójnego opodatkowanie. Wiele się działo wtedy.

Aż pewnego dnia wpadłem na pomysł aby sztuki promocji kancelarii nauczyć branżę, z której wyszedłem – czyli branżę prawniczą. W grudniu 2009 roku założyłem blog marketingowy, a kilka miesięcy później zarejestrowałem web.lex.

Początki web.lex’a nie były łatwe, ale ostatecznie zaczął się rozwijać. Z czasem nawet bardzo dynamicznie.

W miarę upływu czasu zacząłem lepiej rozumieć czym się zajmujemy i że nie jest to jedynie produkcja prawniczych blogów oraz wsparcie ich autorów-prawników, ale głównie jest to pomoc kancelariom w rozwoju. A za tą ideą i filozofią poszło rozszerzenie oferty, dzięki czemu jeszcze lepiej moglibyśmy zadbać o naszych klientów i pomagać im jeszcze lepiej w rozwoju.

W międzyczasie założyłem jeszcze jeden blog (dla przedsiębiorców, pt. “Ja, przedsiębiorca“), a w roku 2017 wydałem swoją pierwszą książkę – poradnik dla blogujących prawników i kancelarii, pt. “Pamiętnik Adwokata” oraz zarejestrowałem naszą spółkę księgową web.lex Bookkeeping sp. z o.o. (która świadczy najwygodniejszą księgowość dla początkujących kancelarii – na serio, to nie jest chwyt marketingowy). W roku 2018 założyłem podcast “W drodze do kancelarii” i …

… i przeczytałem pewną książkę Richarda Bransona, który na jej łamach wyjaśniał, że warto powoływać do życia organizacje społeczne. To mi podsunęło myśl, aby wszystkie nasze działania charytatywne (których już kilka mieliśmy za sobą) usystematyzować i zorganizować. W ten sposób powstała idea naszej fundacji.

Fundacja web.lex została zarejestrowana w roku 2019! Hurra! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *